Silvan Chorwacja

silvan logo

Chorwacka marka Silvan, wywodząca się z centralnej Dalmacji, zajmuje się ręcznym wytwarzaniem kosmetyków (obecnie są to mydła, lecz gama produktów w przyszłości będzie się poszerzać). Twórcy marki postanowili jednak przyjąć w swojej pracy odmienną perspektywę – ich misją jest nie tylko dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry, ale także zwrócenie uwagi na biodegradowalne opakowania. Ich głównym zadaniem jest promowanie zrównoważonego rozwoju oraz ograniczenie produkcji odpadów – opakowania mydeł Silvan są wykonane z pełni biodegradowalnego papieru, który zawiera nasiona polnych, dzikich kwiatów. Dzięki temu mogą one zostać “zasadzone”. Po miesiącu podlewania zupełnie się rozkładają, a z ziemi zaczynają wyrastać kwiaty.

Istotne jest również czerpanie z bogactwa kulturowego Chorwacji. Nazwa marki – Silvan, stanowi nawiązanie do kulturalnego dziedzictwa Dalmacji – Silvanus był ważnym bóstwem w mitologii iliryjskiej, czczonym szczególnie przez plemię Delmatów, które to zaludniło krainę Zagora (region będący obecnie częścią Chorwacji). Silvan był bogiem dzikiej natury, lasów i pastwisk, dlatego stał się źródłem wielkiej inspiracji dla twórców kosmetyków sygnowanych nazwą na jego cześć.
Silvan to miejsce, w którym przeszłość przeplata się z teraźniejszością – nowoczesny, lecz jednocześnie folkowy design opakowań mydeł marki nawiązuje do tradycyjnego ubioru z regionu chorwackiej Zagory.
Silvan promuje zatem korzystanie z ręcznie wyrabianych, naturalnych kosmetyków, dbałość o środowisko poprzez możliwość zwrócenia opakowań ziemi (przez zasadzenie ich), przy jednoczesnym szacunku i pamięci o korzeniach.
Marka Silvan została dostrzeżona przez prestiżowe magazyny Vogue i Tatler, które poświęciły im artykuły na temat designu, filozofii marki oraz właściwości produktów.
Kosmetyki z Chorwacji

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

0