Kosmetyki z UK

Zobacz nasze produkty!

Kosmetyki pochodzenia naturalnego podbijają nasz rodzimy rynek. Można przypisać im wiele właściwości, które mają dobroczynne działanie na stan skóry. W przeciwieństwie do produktów drogeryjnych, nie zawierają wielu sztucznych dodatków, które z czasem wpływają niekorzystnie na zdrowie. Konsumentki z UK już dawno odkryły korzyści, jakie daje im użytkowanie kosmetyków bez zbędnych dodatków. Aktualnie, każdy kraj może pochwalić się naturalnymi wyrobami wytworzonymi wyłącznie z dobrodziejstw, jakimi obdarowała nas matka Ziemia.

Użytkowniczki kosmetyków bez dodatków argumentują swją decyzję w różny sposób. Do najczęstszych powodów należy świadomość szkodliwości dodatków chemicznych, niechęć kupowania produktów testowanych na zwierzętach oraz próba pomocy skórze w świadomym nieużywaniu większej ilości chemii. Jeżeli chodzi o cenę, to naturalne kosmetyki potrafią kosztować mało i dużo. Wszystko jest zależne od producenta, marki oraz dodanej marży. Różnorodność kosmetyków nie jest inny od tej, którą doskonale znamy z półek sklepowych. W wszechdostępnej ofercie znajdują się kremy do każdego rodzaju cery, balsamy do ciała, żele oraz szampony, pomadki, peelingi i pozostałe.

Wady i zalety kosmetyków naturalnych z UK

Każdy produkt posiada wady i zalety. Kosmetyki naturalne z UK mają na pewno wiele więcej właściwości dobroczynnych niż ich chemiczni odpowiednicy. Do zalet zaliczyć można m.in.:
kosmetyki rozne kraje

wysoki stosunek jakości do ceny

Trzeba tutaj zaznaczyć, że większość kosmetyków organicznych jest zdecydowanie tańsza od tych dostępnych w drogeriach. Oczywiście, decydując się na najwyższą półkę cenową, znajdziemy też takie, które swoją ceną mogą przebijać także te najbardziej modne i pożądane marki.
kosmetyki organiczne 1

źródło mikroskładników

Prawdą jest, że jeden organiczny składnik może przynieść kilka korzyści. Produkty naturalne oraz certyfikowane są wartościowym źródłem witamin, minerałów i wielu składników aktywnych, które pozwalają na odżywienie naszej skóry i dostarczą jej to, czego w danym momencie najwięcej potrzebuje.
kosmetyki z roznych krajow

ratunek dla skóry suchej oraz alergicznej

Posiadaczki suchej skóry doskonale twarzy wiedzą jak drażniące są niektóre ze związków chemicznych. W najlepszym wypadku może to być delikatny świąd, ale najgorszym scenariuszem są plamy lub nawet poparzenia. Kosmetyki naturalne w większości przypadków nie pozwalają sobie na podrażnienie skóry. Wyjątek stanowią alergie na określony składnik. Należy także być ostrożnym przy doborze kosmetyków z olejkiem. Każdego rodzaju olejek może zadziałać drażniąco na określony konkretny problem lub stan skóry. Dobrze jest przed zastosowaniem na dużą powierzchnię skóry, obserwować interakcję na malutkiej części naskórka. Nie każdy z olejków ma właściwości łagodzące, a ich działanie może być naprawdę silne.
kosmetyki naturalne dla ciebie

ekologiczna produkcja

Pomimo tego, że wiele czynności jest dzisiaj zautomatyzowanych, wciąż wiele procedur opiera się na natywnych recepturach. Minimalizuje to ryzyko wykonywania dodatkowych oraz zbędnych czynności podczas produkcji kosmetyków z UK. Dodatkowo, większa część producentów idąc za naturalnym i ekologicznym ciosem, nie próbuje swoich produktów na zwierzętach.
parallax background

Wymieniając plusy, należy również wspomnieć o minusach naturalnych. Na szczęście będzie ich na pewno mniej niż zalet, a wymienić należy:
kosmetyki dla ciebie

cięższa konserwacja

Z powodu braku chemii, używanie organicznych produktów może się wydawać trochę trudniejsze. Trzeba pamiętać, aby zawsze je szczelnie zamykać oraz przechowywać w zacienionym miejscu. Trzeba pamiętać o regularnym użytkowaniu, ponieważ po dłuższym czasie tego typu produkt może tracić swoje cenne cechy.
kosmetyki z kazdego kraju

etykiety i certyfikaty

Jeśli chcesz używać naturalnej pielęgnacji, trzeba się nauczyć zaznajamiać z etykietami, ponieważ nie każdy produkt będzie taki w rzeczywistości. Certyfikaty to także ważny aspekt, ze względu na to, że potwierdzają różne normy, które producent musiał spełnić, produkując akurat dany olejek, krem lub balsam. Każdy z rodzajów cery ma inne wymagania oraz każdy ze składników aktywnych może inaczej reagować na skórę. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie danego kosmetyku lub całej linii, warto zebrać informacje na temat tego, które składniki będą odpowiednie w zależności od problemu, który chcemy ukryć lub zażegnać. Cena kosmetyków naturalnych może być wysoka, ale dostępne są także produkty organiczne, które okażą się tańsze. Trzeba tylko z początku poświęcić troszkę czasu na znalezienie odpowiednich marek z UK.

Zapisz się na nasz newsletter!


Bez obaw! Nie będziemy zaśmiecać Twojej skrzynki. Wysyłamy maile, z których dowiesz się jak dbać o swoją skórę.

0