Kosmetyki z UK

Zobacz nasze produkty!

Kosmetyki pochodzenia naturalnego podbijają nasz rodzimy rynek. Można przypisać im wiele właściwości, które mają dobroczynne działanie na stan skóry. W przeciwieństwie do produktów drogeryjnych, nie zawierają wielu sztucznych dodatków, które z czasem wpływają niekorzystnie na zdrowie. Konsumentki z UK już dawno odkryły korzyści, jakie daje im użytkowanie kosmetyków bez zbędnych dodatków. Aktualnie, każdy kraj może pochwalić się naturalnymi wyrobami wytworzonymi wyłącznie z dobrodziejstw, jakimi obdarowała nas matka Ziemia.

Użytkowniczki kosmetyków bez dodatków argumentują swją decyzję w różny sposób. Do najczęstszych powodów należy świadomość szkodliwości dodatków chemicznych, niechęć kupowania produktów testowanych na zwierzętach oraz próba pomocy skórze w świadomym nieużywaniu większej ilości chemii. Jeżeli chodzi o cenę, to naturalne kosmetyki potrafią kosztować mało i dużo. Wszystko jest zależne od producenta, marki oraz dodanej marży. Różnorodność kosmetyków nie jest inny od tej, którą doskonale znamy z półek sklepowych. W wszechdostępnej ofercie znajdują się kremy do każdego rodzaju cery, balsamy do ciała, żele oraz szampony, pomadki, peelingi i pozostałe.

Wady i zalety kosmetyków naturalnych z UK

Każdy produkt posiada wady i zalety. Kosmetyki naturalne z UK mają na pewno wiele więcej właściwości dobroczynnych niż ich chemiczni odpowiednicy. Do zalet zaliczyć można m.in.:
kosmetyki-rozne-kraje

wysoki stosunek jakości do ceny

Trzeba tutaj zaznaczyć, że większość kosmetyków organicznych jest zdecydowanie tańsza od tych dostępnych w drogeriach. Oczywiście, decydując się na najwyższą półkę cenową, znajdziemy też takie, które swoją ceną mogą przebijać także te najbardziej modne i pożądane marki.
kosmetyki-organiczne

źródło mikroskładników

Prawdą jest, że jeden organiczny składnik może przynieść kilka korzyści. Produkty naturalne oraz certyfikowane są wartościowym źródłem witamin, minerałów i wielu składników aktywnych, które pozwalają na odżywienie naszej skóry i dostarczą jej to, czego w danym momencie najwięcej potrzebuje.
kosmetyki-z-roznych-krajow

ratunek dla skóry suchej oraz alergicznej

Posiadaczki suchej skóry doskonale twarzy wiedzą jak drażniące są niektóre ze związków chemicznych. W najlepszym wypadku może to być delikatny świąd, ale najgorszym scenariuszem są plamy lub nawet poparzenia. Kosmetyki naturalne w większości przypadków nie pozwalają sobie na podrażnienie skóry. Wyjątek stanowią alergie na określony składnik. Należy także być ostrożnym przy doborze kosmetyków z olejkiem. Każdego rodzaju olejek może zadziałać drażniąco na określony konkretny problem lub stan skóry. Dobrze jest przed zastosowaniem na dużą powierzchnię skóry, obserwować interakcję na malutkiej części naskórka. Nie każdy z olejków ma właściwości łagodzące, a ich działanie może być naprawdę silne.
kosmetyki-naturalne-dla-ciebie

ekologiczna produkcja

Pomimo tego, że wiele czynności jest dzisiaj zautomatyzowanych, wciąż wiele procedur opiera się na natywnych recepturach. Minimalizuje to ryzyko wykonywania dodatkowych oraz zbędnych czynności podczas produkcji kosmetyków z UK. Dodatkowo, większa część producentów idąc za naturalnym i ekologicznym ciosem, nie próbuje swoich produktów na zwierzętach.
parallax background

Wymieniając plusy, należy również wspomnieć o minusach naturalnych. Na szczęście będzie ich na pewno mniej niż zalet, a wymienić należy:
kosmetyki-dla-ciebie

cięższa konserwacja

Z powodu braku chemii, używanie organicznych produktów może się wydawać trochę trudniejsze. Trzeba pamiętać, aby zawsze je szczelnie zamykać oraz przechowywać w zacienionym miejscu. Trzeba pamiętać o regularnym użytkowaniu, ponieważ po dłuższym czasie tego typu produkt może tracić swoje cenne cechy.
kosmetyki-z-kazdego-kraju

etykiety i certyfikaty

Jeśli chcesz używać naturalnej pielęgnacji, trzeba się nauczyć zaznajamiać z etykietami, ponieważ nie każdy produkt będzie taki w rzeczywistości. Certyfikaty to także ważny aspekt, ze względu na to, że potwierdzają różne normy, które producent musiał spełnić, produkując akurat dany olejek, krem lub balsam. Każdy z rodzajów cery ma inne wymagania oraz każdy ze składników aktywnych może inaczej reagować na skórę. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie danego kosmetyku lub całej linii, warto zebrać informacje na temat tego, które składniki będą odpowiednie w zależności od problemu, który chcemy ukryć lub zażegnać. Cena kosmetyków naturalnych może być wysoka, ale dostępne są także produkty organiczne, które okażą się tańsze. Trzeba tylko z początku poświęcić troszkę czasu na znalezienie odpowiednich marek z UK.

Zapisz się na nasz newsletter!


Bez obaw! Nie będziemy zaśmiecać Twojej skrzynki. Wysyłamy maile, z których dowiesz się jak dbać o swoją skórę.

0