Kosmetyki z Francji

Zobacz nasze produkty!

Kosmetyki pochodzenia naturalnego podbijają nasz rodzimy rynek. Przypisuje się im wiele właściwości, które mają dobroczynne działanie na kondycję skóry. W przeciwieństwie do produktów drogeryjnych, nie zawierają wielu sztucznych dodatków, które z czasem nie wpływają korzystnie na zdrowie. Osoby z Francji już dawno odkryły korzyści, jakie daje im użytkowanie kosmetyków bez zbędnych dodatków. W dniu dzisiejszym, każdy kraj szczyci się naturalnymi wyrobami pochodzącymi wyłącznie z dobrodziejstw, jakimi obdarowała nas matka Ziemia.

Kobiety używające kosmetyków bez dodatków argumentują swój wybór w różny sposób. Do najczęstszych przyczyn należy świadomość szkodliwości dodatków chemicznych, fakt testowania kosmetyków na zwierzętach oraz próba pomocy skórze w świadomym nieużywaniu większej ilości chemii. Jeżeli chodzi o cenę, to naturalne kosmetyki potrafią kosztować mało i dużo. Wszystko jest zależne od producenta, marki oraz dodanej marży. Różnorodność kosmetyków nie jest inny od tej, którą znamy z półek w drogerii. W wszechdostępnej ofercie znajdują się kremy do każdego z typów cery, balsamy do ciała, żele, a także szampony, pomadki, peelingi i wiele innych.

Plusy i minusy kosmetyków organicznych z Francji

Każdy produkt posiada wady i zalety. Kosmetyki naturalne z Francji mają na pewno więcej właściwości dobroczynnych niż ich chemiczni odpowiednicy. Do zalet zaliczyć można m.in.:
kosmetyki rozne kraje

stosunek jakości do ceny

Należy zaznaczyć, że większość kosmetyków organicznych jest zdecydowanie tańsza od tych dostępnych w drogeriach. Oczywiście, decydując się na najwyższą półkę cenową, znajdziemy także takie, które swoją ceną będą przebijać nawet te najbardziej modne i pożądane marki.
kosmetyki organiczne 1

cenne źródło mikroskładników

Wszyscy wiedzą, że jeden organiczny składnik może przynieść kilka korzyści. Produkty naturalne oraz certyfikowane są wartościowym źródłem witamin, minerałów oraz wielu składników aktywnych, które pozwalają na odżywienie naszej skóry i dostarczą jej to, czego w danym momencie najbardziej potrzebuje.
kosmetyki z roznych krajow

ratunek dla skóry suchej oraz alergicznej

Posiadaczki suchej skóry doskonale twarzy wiedzą jak drażniące są niektóre ze związków chemicznych. W najlepszym wypadku może to być delikatny świąd, a najgorszym scenariuszem są plamy lub nawet poparzenia. Kosmetyki naturalne w większości przypadków nie pozwalają sobie na podrażnienie skóry. Wyjątkiem są alergie na dokładny składnik. Trzeba także być ostrożnym przy wyborze kosmetyków z dodatkiem olejku. Różnego rodzaju olejek może działać podrażniąco na określony konkretny problem albo stan skóry. Dobrze jest przed nałożeniem na większą powierzchnię skóry, zaobserwować interakcję na małej części naskórka. Nie każdy z olejków ma właściwości łagodzące, a ich działanie jest naprawdę silne.
kosmetyki naturalne dla ciebie

ekologiczna produkcja

Pomimo tego, że wiele czynności jest dzisiaj zrobotyzowanych, to wciąż wiele procedur opiera się na tradycyjnych recepturach. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko wykonywania dodatkowych oraz zbędnych czynności podczas produkcji kosmetyków z Francji. Dodatkowo, większa część producentów idąc za naturalnym i ekologicznym ciosem, nie próbuje swoich produktów na zwierzętach.
parallax background

Wymieniając plusy, należy również wspomnieć o minusach kosmetyków organicznych. Na szczęście będzie ich na pewno mniej niż zalet, a wymienić należy:
kosmetyki dla ciebie

cięższa konserwacja

Przez brak chemicznych substancji konserwujących, używanie organicznych produktów może się wydawać trochę bardziej skomplikowane. Należy pamiętać, żeby przechowywać kosmetyki w zacienionym miejscu i zawsze szczelnie je zamykać. Trzeba postarać się o regularne użytkowanie, ponieważ po dłuższym czasie taki produkt może powoli zacząć tracić swoje cenne działanie.
kosmetyki z kazdego kraju

etykiety oraz certyfikaty

Chcąc używać naturalnej pielęgnacji, powinnyście się nauczyć czytać etykiety, ponieważ nie każdy produkt będzie taki w rzeczywistości. Certyfikaty to także ważny aspekt, ze względu na to, że potwierdzają różne normy, które producent musiał spełnić, produkując akurat dany olejek, krem lub balsam. Każdy rodzaj cery wymaga czegoś innego, a każdy ze składników aktywnych może inaczej reagować na skórę. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie danego kosmetyku lub jej całej linii, warto zebrać informacje na temat tego, jakie składniki będą odpowiednie w zależności od problemu, który chcemy ukryć czy zażegnać. Cena kosmetyków naturalnych może być wysoka, ale dostępne są także produkty organiczne, które są tańsze. Jedno jest pewne - trzeba poświęcić trochę czasu na odnalezienie odpowiednich marek z Francji.

Zapisz się na nasz newsletter!


Bez obaw! Nie będziemy zaśmiecać Twojej skrzynki. Wysyłamy maile, z których dowiesz się jak dbać o swoją skórę.

0