Kosmetyki z Estonii

Zobacz nasze produkty!

Naturalne kosmetyki podbijają nasz rodzimy rynek. Przypisuje się im wiele właściwości, które działają dobrze na stan skóry. W przeciwieństwie do produktów drogeryjnych, nie zawierają dużej ilości sztucznych dodatków, które z czasem nie wpływają korzystnie na zdrowie. Konsumentki z Estonii już dawno odkryły korzyści, jakie daje im użytkowanie kosmetyków bez zbędnych dodatków. W dniu dzisiejszym, każde państwo może pochwalić się naturalnymi kosmetykami stworzonymi wyłącznie z dobrodziejstw, którymi obdarowała nas matka Ziemia.

Użytkowniczki kosmetyków bez dodatków argumentują swją decyzję w różny sposób. Do najczęstszych powodów należy świadomość szkodliwości dodatków chemicznych, niechęć kupowania produktów testowanych na zwierzętach oraz ograniczenie używania dużej ilości chemii. Cena waha się tutaj bardzo mocno - naturalne kosmetyki potrafią kosztować mało i dużo. Wszystko zależy od producenta, marki czy dodanej marży. Różnorodność kosmetyków nie jest inny od tej, którą znamy z półek w sklepie. W dostępnej dla każdego ofercie znajdują się kremy do każdego rodzaju cery, balsamy do ciała, żele, a także szampony, pomadki, peelingi i wiele innych.

Wady i zalety kosmetyków organicznych z Estonii

Każdemu produktowi można przypisać wady i zalety. Kosmetyki organiczne z Estonii mają na pewno wiele więcej właściwości dobroczynnych niż ich chemiczni konkurenci. Do zalet zaliczyć można m.in.:
kosmetyki rozne kraje

wysoki stosunek jakości do ceny

Musimy zaznaczyć, że większość kosmetyków naturalnych jest zdecydowanie tańsza od tych dostępnych w drogeriach. Oczywiście, sięgając na najwyższą dostępną półkę cenową, znajdziemy też takie, które swoją ceną będą przewyższać nawet te najbardziej modne i pożądane marki.
kosmetyki organiczne 1

cenne źródło mikroskładników

Wcale nie jest tajemnicą, że jeden organiczny składnik może przynieść kilka różnych korzyści. Produkty naturalne oraz certyfikowane są wartościowym źródłem witamin, minerałów i wielu składników aktywnych, które pozwalają na odżywienie naszej skóry oraz dostarczą jej to, czego w danym momencie najwięcej potrzebuje.
kosmetyki z roznych krajow

ratunek dla skóry suchej oraz alergicznej

Posiadaczki suchej skóry twarzy wiedzą jak drażniące mogą być niektóre ze związków chemicznych. W najlepszym wypadku może to być delikatny świąd, a najgorszy scenariusz to plamy lub nawet poparzenia. Kosmetyki naturalne w większości przypadków nie podrażniają skóry. Wyjątek stanowią alergie na konkretny składnik. Trzeba także być ostrożnym przy wyborze kosmetyków z olejkiem. Różnego rodzaju olejek może zadziałać drażniąco na konkretny problem albo stan skóry. Warto przed zastosowaniem na dużą powierzchnię skóry, obserwować interakcję na małej części naskórka. Nie wszystkie olejki mają właściwości łagodzące, a sposób ich działania jest naprawdę silny.
kosmetyki naturalne dla ciebie

ekologiczna produkcja

Pomimo tego, że wiele czynności jest dzisiaj zrobotyzowanych, w dalszym ciągu wiele procedur jest opartych na tradycyjnych recepturach. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko wykonywania dodatkowych oraz zbędnych czynności podczas produkcji kosmetyków z Estonii. Co więcej, większość producentów idąc za naturalnym i ekologicznym ciosem, nie próbuje swoich produktów na zwierzętach.
parallax background

Wymieniając zalety, należy również wspomnieć o wadach kosmetyków naturalnych. Na szczęście będzie ich zdecydowanie mniej niż zalet, a wymienić należy:
kosmetyki dla ciebie

specjalny sposób konserwacji

Przez brak chemicznych substancji konserwujących, użytkowanie organicznych produktów może się wydawać trochę trudniejsze. Należy pamiętać, żeby zawsze je szczelnie zamykać oraz przechowywać w zacienionym miejscu. Trzeba postarać się o regularne użytkowanie, ponieważ po dłuższym czasie taki produkt może tracić swoje cenne działanie.
kosmetyki z kazdego kraju

etykiety oraz certyfikaty

Jeśli chcesz używać naturalnej pielęgnacji, należy się nauczyć zaznajamiać z etykietami, ponieważ nie każdy z produktów będzie taki w rzeczywistości. Certyfikaty są także ważnym aspektem, ponieważ potwierdzają różne zasady, które producent musiał spełnić, produkując akurat dany olejek, krem lub balsam. Każdy z rodzajów cery wymaga czegoś innego oraz każdy ze składników aktywnych może inaczej reagować na skórę. Zanim podejmiemy decyzję o kupnie danego kosmetyku lub całej linii, warto zebrać informacje na temat tego, które składniki będą odpowiednie w zależności od problemu, który chcemy ukryć lub zażegnać. Cena kosmetyków naturalnych może być wysoka, ale dostępne są także produkty organiczne, których cena nie będzie duża. Trzeba tylko z początku poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiednich marek z Estonii.

Zapisz się na nasz newsletter!


Bez obaw! Nie będziemy zaśmiecać Twojej skrzynki. Wysyłamy maile, z których dowiesz się jak dbać o swoją skórę.

0