Kosmetyki z Bułgarii

naturalne kosmetyki do skóry suchej

Zobacz nasze produkty!

Kosmetyki pochodzenia naturalnego podbijają europejski rynek. Przypisuje się im wiele właściwości, które działają dobrze na stan skóry. W przeciwieństwie do produktów dostępnych w drogerii, nie zawierają licznych sztucznych dodatków, które z czasem wpływają niekorzystnie na zdrowie. Klientki z państwa Bułgaria już dawno mogły przekonać się o korzyściach, jakie daje im użytkowanie kosmetyków, które nie zawierają niezdrowych dodatków. W dniu dzisiejszym, każdy kraj może pochwalić się naturalnymi kosmetykami stworzonymi tylko z dobrodziejstw, którymi obdarowała nas matka Ziemia.

Użytkowniczki naturalnych kosmetyków bez dodatków argumentują swoją decyzję w różny sposób. Do najczęstszych powodów należy świadomość ogromnej ilości dodatków chemicznych, fakt testowania produktów na zwierzętach oraz ograniczenie używania dużej ilości chemii. Jeżeli chodzi o cenę, to naturalne kosmetyki potrafią kosztować mało i dużo. Wszystko jest zależne od producenta, marki oraz dodanej marży. Różnorodność kosmetyków nie jest inny od tej, którą doskonale znamy z półek sklepowych. W dostępnej dla każdego ofercie znajdują się kremy do każdego z rodzajów skóry, balsamy do ciała, żele, a także szampony, pomadki, peelingi i wiele innych.

Plusy i minusy kosmetyków naturalnych z Bułgarii

Wszystkie produkty posiada wady i zalety. Kosmetyki organiczne pochodzące z państwa Bułgaria mają na pewno więcej właściwości dobroczynnych niż ich chemiczni konkurenci. Do zalet zaliczyć można m.in.:

kosmetyki rozne kraje

stosunek jakości do ceny

Należy zaznaczyć, że większość kosmetyków organicznych jest zdecydowanie tańsza od tych dostępnych w drogeriach. Oczywiście, decydując się na najwyższą dostępną półkę cenową, znajdziemy także takie, które swoją ceną będą przebijać także te najbardziej prestiżowe marki.

kosmetyki organiczne 1

idealne źródło mikroskładników

Wszyscy wiedzą, że jeden organiczny składnik może przynieść wiele korzyści dla skóry. Produkty organiczne oraz certyfikowane są wartościowym źródłem witamin, minerałów i wielu składników aktywnych, które pozwalają na odżywienie naszej skóry oraz dostarczą jej to, czego w danym momencie najwięcej potrzebuje.


kosmetyki z roznych krajow

ratunek dla skóry suchej oraz atopowej

Posiadaczki skóry suchej doskonale twarzy wiedzą jak drażniące mogą być niektóre ze związków chemicznych. W najlepszym wypadku może to być delikatny świąd, ale najgorszy scenariusz to plamy lub nawet poparzenia. Kosmetyki naturalne w większości przypadków nie pozwalają sobie na podrażnienie skóry. Wyjątkiem są alergie na dokładny składnik. Trzeba także być ostrożnym przy doborze kosmetyków z olejkiem. Każdego rodzaju olejek może zadziałać podrażniająco na określony konkretny problem albo stan skóry. Dobrze jest przed zastosowaniem na dużą powierzchnię skóry, obserwować interakcję na małej części naskórka. Nie wszystkie olejki mają właściwości łagodzące, a sposób ich działania jest naprawdę silny.
kosmetyki naturalne dla ciebie

ekologiczna produkcja

Pomimo tego, że wiele czynności jest dzisiaj zrobotyzowanych, wciąż wiele procedur opiera się na natywnych recepturach. Pozwala to na minimalizację ryzyka wykonywania dodatkowych oraz zbędnych czynności podczas procesu produkcyjnego kosmetyków z Bułgarii. Dodatkowo, większość producentów idąc za naturalnym i ekologicznym ciosem, nie testuje swoich produktów na zwierzętach.
parallax background

Wymieniając zalety, należy również wspomnieć o wadach naturalnych. Na szczęście będzie ich zdecydowanie mniej aniżeli zalet, a wymienić należy:

kosmetyki dla ciebie

specjalna konserwacja

Z powodu braku chemii, używanie organicznych produktów może się wydawać trochę bardziej skomplikowane. Należy pamiętać, żeby przechowywać te naturalne kosmetyki w zacienionym miejscu i zawsze szczelnie je zamykać. Trzeba postarać się o regularne użytkowanie, ponieważ po dłuższym czasie taki produkt może tracić swoje cenne działanie.
kosmetyki z kazdego kraju

etykiety oraz certyfikaty

Chcąc używać naturalnej pielęgnacji, należy się nauczyć zaznajamiać z etykietami, ponieważ nie każdy z produktów będzie taki w rzeczywistości. Certyfikaty są także ważnym aspektem, ponieważ potwierdzają różne normy, które producent musiał spełnić, produkując akurat dany olejek, krem lub balsam. Każdy z rodzajów cery wymaga czegoś innego, a każdy ze składników aktywnych może inaczej reagować na skórę. Zanim podejmiemy decyzję jakie kupić naturalne kosmetyki lub całe linie, warto zebrać informacje na temat tego, jakie składniki będą odpowiednie w zależności od problemu, który chcemy ukryć czy zażegnać. Wysokość ceny kosmetyków naturalnych może zaskakiwać, ale dostępne są także produkty organiczne, które okażą się tańsze. Jedno jest pewne - trzeba poświęcić troszkę czasu na znalezienie odpowiednich marek z Bułgarii.

Zapisz się na nasz newsletter!


Bez obaw! Nie będziemy zaśmiecać Twojej skrzynki. Wysyłamy maile, z których dowiesz się jak dbać o swoją skórę.

0